وبسایت بیمارستان شهید منصور عارفیان
اخبار / تغذیه سالم چگونه از ابتلا به کرونا پیشگیری می کند

تغذیه سالم چگونه از ابتلا به کرونا پیشگیری می کند


تغذیه سالم چگونه از ابتلا به کرونا پیشگیری می کند

به گزارش خبرگزاری مهر، گلبن سهراب عضو هیئت علمی گروه تغذیه بالینی و رژیم درمانی دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی، گفت: دریافت زیاد مایعات بدون کافئین به آحاد جامعه توصیه می‌شود. چرا که مایعاتی همچون چای، قهوه و نوشابه‌های مشکی که کافئین دارند موجب دفع آب از طریق ادرار با سرعت بالایی می‌شوند. اما آب باید در بدن باقی بماند تا سیستم ایمنی بدن، عملکرد بهتری داشته باشد.

وی افزود: در شرایط کرونا بهتر است گیاهان ضد التهابی شامل سیر، زنجبیل، زردچوبه و فلفل و سبزیجات از قبیل کدو حلوایی و کلم قرمز و…، را در برنامه غذایی خود داشته باشیم و از مواد غذایی که می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تضعیف و شامل قندهای ساده و نبات، فست فودها و هر غذایی که روغن جامد در آن وجود داشته باشد، دوری کنیم.

عضو هیأت علمی گروه تغذیه بالینی رژیم درمانی دانشکده تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره بهداشت مواد غذایی در شرایط کرونا اظهار داشت: درباره انتقال کرونا از طریق مواد غذایی مستنداتی وجود ندارد اما غذا خوردن در کافی شاپ و رستوران‌ها به دلیل اینکه مجبور به برداشتن ماسک می‌شویم، خطر انتقال بیماری تشدید می‌شود. بنابراین توصیه ما این است که غذای بیرون را در خانه پس از گرم کردن، مصرف کنیم.

وی افزود: همچنین افرادی که تاکنون به کرونا مبتلا نشده اند، نیازی به مکمل‌های ویتامین و مواد معدنی خاصی ندارند.


تاریخ: 1399/12/10 04:48 ب.ظ | دفعات بازدید: 1294

برچسب ها: کرونا

نظرات